25. května 2017

Jede vláček motoráčekMěstský úřad Cvikov oznámil, že i letos bude jezdit oblíbený vláček Cvikov – Jonsdorf - Oybin a zpět.

Bude jezdit od 6.7. do 24.8. tr. Každé úterý a čtvrtek. Odjezd ze cvikovského náměstí je v 9:30, návrat z Oybina je v 15:30 (trvání výletu je tedy poněkud delší než loni a umožní se v Německu poněkud rozhlédnout). Cena jízdenky bez ohledu, zda jde o dítě nebo dospělého, je 100 Kč, rodiče se dvěma dětmi se mohou projet se slevou za 300 Kč. Další změna je to, že místa ve vláčku budou na jízdenkách očíslovány.

Předprodej jízdenek začíná 1.6.2017přes  internetovou adresu www.vstupenka.cz

Pokud vystoupíte v Jonsdorfu, můžete navštívit Motýlí dům s exotickými motýly a terárii nebo zajít na vedlejší zimní stadion, který je přes léto upraven jako dům zážitků pro děti (rodiče si posedí v bufetu).

Kdo dojede až do Oybina, se může vyškrábat na zříceninu hradu a pozdějšího kláštera, která je přímo nad železniční stanicí, kde je i konečná vláčku. Zde je možno doporučit obejití celého skalního suku po okružní vyhlídkové cestě (v jednom místě jen pro štíhlé).
Další atrakcí ve Cvikově má být údajně letní divadelní představení ve cvikovském lesním divadle. Ale zatím mám informaci jen typu JPP.

Komentáře: Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]Odkazy na tento příspěvek:

Vytvořte odkaz<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]