15. prosince 2017

Jakpak je dnes u nás …. (na chalupě)?Zvláště během zimy nás před odjezdem na chalupu zajímá, jak to kolem našich chalup vypadá se sněhem a s počasím. Nejvíce informací se získá pohledem na místní webové kamery. Zrovna dneska je v Praze modro a pět stupňů nad nulou, ale na Českolipsku je kalamita, jak se píše na internetu:

Velké problémy také tradičně byly na trase ze Svoru na Jiřetín pod Jedlovou, kde na obávaném kopci Šébr uvázlo několik kamiónů. Zablokovaná kvůli tomu byla i svorská křižovatka na trase z Nového Boru do Cvikova. Odpoledne se situace pomalu stabilizuje. Silnice na Šébru a ve Svoru byla po chemickém ošetření bez známky sněhu, závěje naopak zůstávaly na stejné silnici v úseku mezi Českou Lípou, Novým Borem a Svorem.


Ještě asi před rokem fungovala otáčivá kamera na Hvozdu, ta je bohužel už na webu nepřístupná.

Proto jsme se hlavně připojovali na dvě kamery v Dolní Světlé (u penzionu Celnice) a na Horní Světlé (u penzionu Lužanka). Stačilo to pro informaci, zda u nás leží sníh nebo zda jsou silnice proplužené. Pro Trávník byla směrodatnější kamera v Dolní Světlé, protože stačilo pár desítek metrů výšky a na Horní Světlé bylo vždy počasí tvrdší (mlha, víc sněhu a p.).

 Kamery jsou na web adrese


a  ukázka obrázků je připojená.


Nyní se na stránkách Městského úřadu Cvikov objevil přístup ke kamerám, které sledují stav Boberského potoka. Jsou na adrese:


Kamery jsou celkem 4 – v Lindavě, poblíž objektu Severky  v Palackého ulici, u rybníčku za Smetanovou ulicí a u vodoznaku na Boberském potoku (o tom nevím, kde vlastně je). Kamery přenášejí obraz živě (na rozdíl od kamer ve Světlých, které zobrazují fotografie, obnovované každých asi 10 sekund). Přístup je přes zveřejněné přihlašovací jméno a heslo, případně se ještě musí odsouhlasit použití příslušného video driveru. Takže máme nyní  k dispozici obrázky přímo ze Cvikova, viz:


Automatický měřič vodní hladiny Boberského potoka, který patří Českému hydrometeorologickému ústavu, je u ordinace našeho zvěrolékaře Dr. Mohyly. Měřič je napájen z fotovoltaického panelu a jeho záznam je na web adrese


Komentáře: Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]