20. března 2018

Spisovatelka z Naděje II.


V červnu 2010 jsem tady psal o spisovatelce Petře Soukupové, dceři našich kamarádů chalupářů z Naděje, které tehdy vyšly první dvě knihy. Letos je opět kandidátkou na knižní cenu Magnesia Litera.


V poslední době byla hostem v pořadu Karla Šípa Všechnopárty na ČT1 a rovněž s ní byl rozhovor na internetové televizi DVTV s redaktorem Veselovským. No, a abych nezapomněl – byla s námi a se svojí dcerkou Marlou a fenou Pulou na letošním novoročním opékání buřtů na Milstejně.

Jejím povoláním je scénáristika a dramaturgie (nyní spolupracuje na seriálu Ulice v televizi NOVA). Jak sama uvedla, nejlépe se jí píše v klidné kavárně, doma prý toho tolik nenapíše. Když bydlela na Letné, chodila psát do non-stop  grilu na Letenském náměstí. Podle jedné její knihy se právě dokončuje i film Na krátko, který bude mít někdy nyní premiéru.
 
Knihy pro dospělé jsou K moři, Zmizet, Marta v roce vetřelce, Pod sněhem a Nejlepší pro všechny. Pro děti napsala knížky Bertík a čmuchadlo a Kdo zabil Snížka? Knížky Nejlepší pro všechny a dětská detektivka Kdo zabil Snížka? Spolu volně souvisí. Snad je dobré zmínit, že její knihy byly již přeloženy do 7 jazyků. Myslím, že můžeme být na naši skorochalupářku pyšní.

Komentáře: Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]