15. července 2014

Když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaříV Trávníku se toho držíme už asi pět let a to při organizaci odvozu obsahu žump. Individuální odvoz stojí o hodně víc než 1000 Kč. V České Lípě je firma AVE, která má fekální vůz o objemu nádrže 12 m3.
Takže při dobré domluvě se za dopoledne dá naráz vyvézt nejméně půl tuctu žump. Náklad na jednoho účastníka akce vychází cca na  700 Kč.

Vzhledem k monstróznosti fekálního 
vozu je důležitou součástí akce i naplánování objížďky s minimem couvání a otáčení vozu. To se nám letos tak úplně podle pana řidiče nepovedlo, protože během akce hustě pršelo a  terén byl promočený. Pokud je odbočení ze silnice na příjezdové cesty k chalupám příliš ostré, je nutno, aby si fekální vůz zajel po silnici až do místa, kde se může otočit a vrátil se tak, aby na příjezdovou cestu vjížděl v obráceném směru. 

Vyřešení optimální jízdy tak představuje docela obtížný úkol, který se řadí v matematice do kombinatoriky a to do třídy tzv. řešení cesty obchodního cestujícího (navštívit všechna místa, minimalizace ujeté vzdálenosti, nikudy neprojet dvakrát).
Kromě žump byla vyvážena i jedna domovní čistička odpadních vod, což některé účastníky překvapilo. Ono totiž i v té čističce se časem na dně nahromadí kaly a tak se doporučuje je jednou za rok či dva vyvézt. Jak taková čistička vypadá za provozu, je na připojeném obrázku.

Porovnání funkce žump, septiků (dnes povinně doplněných o pískový filtr) a domovních čističek je dobře a detailně popsán na

Komentáře:
Díky za článek.
 
Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]Odkazy na tento příspěvek:

Vytvořte odkaz<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]