19. srpna 2014

Třídíme odpadyOdpady se i chalupářům hromadí. Protože si jejich odvoz platíme, máme na několika místech v Trávníku i v Naději kontejnery, případně plastové „popelnice“ (pozor, popel nedávat!).

Hlavní úložiště je u cesty k trávnické kapličce. Tam je možno odpady i třídit (směsné, sklo bílé, sklo barevné, papír a plasty). Obvykle se směsné odpady odvážejí vždy ve čtvrtek, ostatní tříděné odpady nepravidelně.

Ovšem vzhledem k tomu, že silnice do Cvikova je až do konce srpna neprůjezdná (opravuje se opěrná zeď, poškozená při povodních v srpnu 2010), minulý týden zřejmě sběrný vůz nedorazil, takže kontejnery krapet „přetékají“. Snad si toho někdo odpovědný všimne a pošle sběrný vůz oklikou přes Drnovec a Mařenice.

 
Na druhém obrázku jsou kontejnery na sklo, tedy vzhledem k zálohování pivních lahví především na lahve od vína. Podle stavu, kdy se lahve už ani do kontejnerů nevejdou, by pozorovatel mohl soudit na vysokou životní úroveň zdejších chalupářů. Ovšem v chalupě, sousedící s úložištěm, je svědkyně, že občas dorazí auto, evidentně odjinud, které vysype lahve a odpad a rychle zmizí. Až se nám podaří zjistit jeho poznávací značku, budeme vědět víc.

Navíc se nedávno stalo, že nějaká rozjařená společnost v noci vyházela odpadky z kontejnerů na cestu. Za úklid děkujeme naší paní učitelce v.v. Milence.

Dodatek:
Faráři v kostele říkají: A slovo tělem učiněno jest a přebývalo mezi námi ...
A já mohu říci: 
Včera 21. srpna kontejnery vyprázdněny byly (včetně lahví bůhví odkud) a prázdné kontejnery jsou zase mezi námi.

Komentáře: Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]Odkazy na tento příspěvek:

Vytvořte odkaz<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]