31. srpna 2016

Vnoučata se mají k světu
Když se tak rozhlížím po místní omladině, tak mne zaujaly dvě věci – jejich křestní jména a jejich aktivity.

Máme zde řadu vnoučat s tradičními českými jmény – Vašík, Vojta, Lukáš, Jiřík, František, Kuba a u děvčat Aničky, Karolíny nebo Marušky. Ale máme zde i Agátu, Klaudii, Natálii, Marlu, Evelínu, Elianu, Elizabetu, Luisu, Kornelii a u chlapců třeba Samuela, Tristana, Jáchyma nebo Maxe.  Svět je prostě multikulturní. Zatím tedy tady není žádný Abduláh nebo Fatima, ale třeba se dočkáme.


Je ale třeba vyslovit pochvalu rodičům, protože své děti vedou ke sportu (nedávno tu na závěr prázdnin proběhl dětský sportovní den, o kterém prý bude povídání na stránkách blogu Spolku Trávník a Naděje). Uvedu tady jen pár příkladů.Nejzajímavější sport už několik let provozuje Kačka Reslerová ze statku – voltiž. Je to jednoduše řečeno něco jako tanec na koni. Soutěže ve voltiži sestávají z povinných cviků a volné sestavy na hudbu. Je to sport náročný a přitom krásné pokoukání pro diváky. A protože naše trávnická Kačka obsadila letos v létě na mezinárodním mistrovství v Argentině třetí místo, tak klobouk dolů a velké gratulace. Startovala letos i na juniorském mistrovství Evropy. Obrázek je z jednoho jejího staršího vystoupení.

 
Kuba ze spojených rodin Krbečků a Šveců zase před řadou let začal ve Spartě s fotbalem, ale asi po dvou letech dal přednost hokeji – zase ve Spartě. Nyní se vypracoval na elitního brankáře s číslem 1 v žákovském mužstvu Sparty a hrál i za výběr Českého svazu ledního hokeje, který v turnaji zvítězil.  Takže ještě pár let … a Kuba by mohl být draftován do Kanady.Procházkovic Vojta se zase řadu let věnuje JUDU v oddílu Univerzitního sportovního klubu na Folimance (kde působí i jeho ideál Krpálek) – viz obrázek. Letos je Vojta v celorepublikovém  žebříčku své váhové kategorie na 4. místě.  Jsou za tím ovšem tři tréninky týdně a téměř každých 14 dnů o víkendu turnaj někde v republice (a občas i v Rakousku či Německu).


Jirka z kopce zase hraje za žáky rugby a kromě toho stíhá i občas působení v barrandovském komparsu. Vnuci pana hospodského jsou aktivní fotbalisti, další chlapec je ve veslařském klubu, pár děvčat chodí na gymnastiku nebo do tanečních kroužků. Je zde i nadějná lyžařka a tenistka.


Určitě jsem zapomněl na řadu dalších našich malých sportovců, takže prosím za prominutí.  Pochvalu si ale zaslouží i rodiče, protože pro rodinu znamená aktivní provozování sportu dětmi nejen finanční náklady, ale i časovou oběť, protože rodiče musí děti vozit na tréninky a o víkendech na závody různě po republice (či dokonce po světě!).

Komentáře: Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]