11. září 2016

Náš Spolek Trávník a Naděje schůzovalProtože jsme schvalovali definitivní zněná stanov (které musí odpovídat novému Občanskému zákoníku), byla účast veliká (a ti, co skutečně nemohli, alespoň zplnomocnili své kamarády, aby hlasovali na ně). Zápis ze schůze se jistě objeví na Zpravodaji Spolku, ale chtěl bych tady alespoň upozornit na některé zajímavosti, které nám sdělil pan starosta Cvikova.

Platby ve cvikovském Sběrném dvoře pro chalupáře bez trvalého bydliště na chalupě dále trvají, ale pár úlev tu je.  Železo lze dávat do Sběrného dvora bez poplatku. Ono v současnosti ve Cvikově už nejsou žádné Sběrné surovosti (jak je pojmenoval pan Hrabal).To, že se nyní odevzdaný sběr  proplácí bankovním převodem a ne v hotovosti na ruku, úplně eliminovalo snaživé sběrače, které jsme v minulých letech občas odháněli, když považovali za pro ně připravený odpad i materiál, připravený pro opravy chalup. Bez poplatku  chalupáři mohouve Sběrném dvoře  odevzdávat i veškeré elektrické zařízení (ledničky, televize, vařiče a p.)

Také nám bylo přislíbeno, že bude proveden průklest křoví kolem obecních cest a některá další opatření (vyčistění škarp, doplnění zrcadla u nepřehledného výjezdu z dolního Trávníka a podobně).


Dojít prý má i na obnovení zeber na chodeckých přechodech na cvikovském náměstí, o jejichž neviditelnosti jsem před časem psal. Zdá se, že zebry byly neviditelné i pro cvikovské zastupitele (jen možná  netušili, že se musí občas nátěr obnovit).
A protože byla pro další volební období zvolena i nová Rada Spolku, musím jim popřát mnoho zdaru do dalších 4 let práce.

Komentáře: Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]