28. června 2017

Výstava aut v leseVloni vyšlo několik  článků o „sběrateli aut“. A ono to není ani daleko od nás. Když se projde po hrázi mezi Kunratickými rybníky a jde se dál rovně do lesa, přijdeme k Třídomí u Kunratic.

Jeden  článek je na internetové adresedruhý byl v MFD v části, věnované Libereckému kraji a najdete jej taky na internetu na  adrese


  Autoři článků  psali o „autovrakovišti“ v lese. Jedná se o spornou záležitost mezi  majitelem nemovitosti   a ChKO Lužické hory i s obcí Kunratice. Majitel prohlašuje desítky aut za svou  sbírku veteránů a hájí se tím, že je po autohavarii invalidní a že je ve finanční nouzi a nemá na to, aby sbírku upravil a zpřístupnil.  Protože je „vrakoviště“ na soukromém pozemku majitele, nenašly prý  zatím úřady ani vedení Chráněné krajinné oblasti Lužické hory  možnost, jak zasáhnout.


Ovšem vozy zarůstají křovinami, mechem. lišejníky, rezavějí, takže pohled na ně je deprimující. Těžko lze už hovořit o shromažďování aut pro sbírku veteránů značky  Ford. Tento stav trvá až dodnes, jak dokladuje pár snímků, pořízených před několika dny.

Komentáře: Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]