27. května 2018

Silnice bílá přede mnou ....


Silniček je kolem nás plno. 
Pěkná je silnice od křižovatky u Jablonného do Heřmanic. Taky ji dělali za evropské peníze a zatím žádnou levotu neodhalili. To silnici ze Cvikova do Mařenic dělali tak nějak asi před deseti lety a musím uznat, že velmi dobře.  Sice i na ní je jedna díra (před zatáčkami u krucifixu než se sjede k plotu dětské léčebny). Tu někdo asi před týdnem označil červenou barvou – myslel jsem si, že to byli cestáři, aby věděli, kde bude ta oprava, ale spíš to byl ohleduplný motorista, který si v ní po několikáté potrápil tlumiče).

 To silnička z Trávníka přes Naději do Hamru je ubohoučká. Rozpraskaná, děravá. Způsobila to před pár lety těžba dřeva. Vloni ji sice SMC (Služby Města Cvikova) pospravovaly, ale kousek za nadějskou kapličkou jim asi došel materiál. Ilustrační foto je sice odjinud, ale ... i tak by silnička mohla dopadnout.Na těch našich silničkách musíte jezdit opatrně,  zdejší chalupáři si notují, že většina protijedoucích aut jede prostředkem, a když se proti nim v zatáčce vynoříte, tak se nějak nemají k tomu, aby rychle uhnuli ke kraji.Bylo to předloni, co jsem zde psal, že vyznačení zeber na přechodech pro chodce na cvikovském náměstí je jaksi neviditelné. Možná, že někdo na městském úřadě to tady čte taky, protože to netrvalo dlouho a přechody byl krásně nabílené, jak jsem zde fotograficky zdokumentoval v září 2016. Ovšem barva nevydržela a dnes máme opět zebry vymazané.

Tak doufejme, že si to tu zase někdo z mužů n radnici přečte ….Po poměrně značném úsilí vedení našeho Spolku jsme dosáhli toho, že nám na silničce do Naděje u dnes již bývalého penziónu udělali zpomalovací práh. Teď, když ruch u penziónu utichl, by bylo žádoucí ten práh přesunout k malé křižovatce před kapličkpu v Naději. Tam se motá dětí víc, a pokud auto na zmíněném prahu zpomalí, tak před kapličkou už dotyčný zase jede naplno. Je ovšem nutno objektivně přiznat, že automobilisti taky nejsou žádní andílci. Na té křižovatce si krátili zatočení doprava  přes sousedící pozemek. Majitelka se začala bránit a vyznačila okraj pozemku pomocí balvanů. Pokud na některý balvam narazí nepozorné dítě na kole, to nechci ani domyslet. Plot je přece jen civilizovanější ochranou pozemku.„Hustou“ síť autobusových spojů ČSAD mezi Trávníkem a Mařenicemi (zvláště potřebnou po zrušení právnického penziónu s hospodou) nám letos doplnila autobusová linka firmy COMPAG z Mimoně, která zde provozuje několikrát týdně nízkokapacitní autobus. To umožňuje, aby páni z naší chalupářské party (zvláště ten jeden, co chodí o holi) mohli v půl páté odejet do Mřenic, občerstvit se v tamní osvěžovně a zase se autobusem v osm hodin večer vrátit k milujícím manželkám.

Komentáře: Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]